משלוחים חינם לכל הארץ בהזמנה מעל ₪349

למה הנרגילה לא סוחבת?

סיימתם יום עבודה ארוך, התיישבתם על הספה אחרי שהכנתם ראש מדהים והדלקתם גחל, חיכיתם לתחושה של שאיבת העשן ולעננים הסמיכים אבל הנרגילה פשוט לא סוחבת. אל דאגה, לכולנו זה קרה ולא בהכרח מדובר בגסיסתה של הנרגילה או בטבק מקולקל. ברוב המקרים, הסחיבה החלשה נובעת מכמה סיבות פשוטות שתוך רגע תוכלו לתפעל ולחזור לשאוף כמו מלכים.

טבק צפוף ודחוס

טוב אנחנו יודעים כמה אתם אוהבים טבק, וכשאוהבים משהו לפעמים נוטים להגזים. במקרה שלנו, אם ניסחף עם כמות הטבק זה ישפיע באופן ישיר על היכולת שלנו לעשן בהנאה. טבק דחוס וצפוף מידי לא יאפשר זרימת אוויר תקינה לא יאפשר גם לגחלים האיכותיים ביותר לשרוף אותו כמו שצריך ואתם עלולים לאבד גם כמות טבק נכבדת וגם את החשק לעשן.

ראש הטבק צריך להיות כמובן מלא, אבל לא מידי ובשום פנים ואופן לא דחוס- וודאו שפוררתם היטב את הטבק לפני שסגרתם עליו את הקלאוד.

שימו לב, אם הטבק שאתם משתמשים בו כבר התיישן והתייבש (גם אם קניתם אותו ככה באיזו בסטה בשוק), זאת גם עלולה להיות סיבה לסחיבה חלשה ואנחנו בהחלט לא ממליצים להשתמש בטבק כזה בכלל, עדיף פשוט לקנות חדש ואיכותי.

טבק לנרגילה, ראש וגחלים

גובה המים

בכל הנרגילות, לא משנה אם מדובר בנרגילות רוסיות, גרמניות או יוקרתיות, גובה המים הוא פקטור קריטי ליכולת הסחיבה של העשן. אם אין מספיק מים במיכל הזכוכית, השאיפה תהיה קשוחה מאוד ומנגד, אם יש יותר מידי מים הם ‘יחנקו’ את העשן וישפיעו באופן מידיי על הסחיבה. אז מה הוא בעצם הגובה המים הטוב ביותר? שאלת המיליון.

גובה המים לסחיבה אופטימלית הוא 2 ס”מ מעל צינור הנירוסטה של גוף הנרגילה, נו זה שממש נוגע במים. את המדידה בסנטימטרים אפשר להחליף באצבעות- מדובר בעצם על אצבע וחצי עד שתיים (זה כבר תלוי בעובי האצבעות שלכם) שגובה המים צריך להיות מעל הצינור מתכת. עדיף כמובן למדוד עוד לפני שחיברתם את הגוף למיכל הזכוכית, כי המים משנים את נראות הגודל של כל מה שנמצא בתוכם (לפיזיקה שמאחורי זה לא ניכנס, כי אחרת תירדמו).

הולכים על גחלים

סיבה נוספת לסחיבה חלשה של הנרגילה היא בעיית החום בראש הנרגילה שמכיל את הטבק. כלומר, כשהראש לא מתחמם מספיק, הטבק לא נשרף כמו שצריך ולכן הנרגילה שלכם לא מפיקה את העננים היפים שאליהם אתם רגילים.

ישנם הרבה סוגים של גחלים לנרגילה בשוק, חלקם בלשון המעטה לא איכותיים ובשל כך הראש לא מגיעה לטמפרטורה הדרושה לשריפה מלאה של הטבק. דבר נוסף יכול להיות המיקום של הגחל על הקלאוד, אם אתם משתמשים בשניים שלושה גחלי קוקוס למשל, צריך לפזר אותם בצידי הראש.

בריחת אויר

אחת מהסיבות הנפוצות ביותר לסחיבה חלשה של הנרגילה היא בריחה של אויר מאחד החיבורים. שיטת העישון עם נרגילה מתבססת על כך שהדרך היחידה שיש לאויר להיכנס לגוף הנרגילה היא מהחורים שיש בקלאוד. המכשיר המפואר בדרך כלל כולל שלושה חיבורים עיקריים שמהם עלול לברוח אויר:

– בין גוף הנרגילה (מבנה המתכת הארוך) למיכל הזכוכית

– בין הראש של הטבק לגוף הנרגילה

– בין צינור השאיבה הגמיש לחלקו התחתון של גוף הנרגילה

הדבר הראשון לעשות הוא לעשות בדיקה מקיפה לשלושת החיבורים שציינו. מומלץ לנתק ולחבר מחדש ובכך לוודא את דחיסת הלחיצה לחיבור. דרך ממש קלה לעשות את הבדיקה היא להוריד את הראש עם הטבק והגחלים, לחסום את הפתח העליון עם היד ולנסות לשאוף דרך הצינור.

אם יש דליפת אויר אתם תצליחו לשאוף (גם אם מעט) ואם לא, אז זו כנראה לא הבעיה. דבר נוסף שעלול לקרות, הוא התייבשות הגומיות שבין החיבורים- אם זיהיתם שאחת הגומיות יבשה, קרועה או פגומה- החלפה של הגומייה הבעייתית כנראה תפתור מייד את בעיית הסחיבה.

חוטר וניקיון

כתלות בתדירות העישון שלכם, צריך כמובן לנקות את המכשיר האהוב שלנו וגם להעביר בו חוטר מידי פעם. הניקיון יעזור לכם לשמור על סחיבה טובה ועשן איכותי לאורך זמן, נרגילה שנסתמה בעקבות לכלוך בהחלט לא תסחוב כמו שהיא יכולה.

אם עברתם על כל הסיבות וביצעתם את הפעולות שצריך כדי לבדוק ולסדר את הבעיות ועדיין הסחיבה לא טובה, כנראה מדובר בנרגילה שעבר זמנה. במקרה הזה, אנחנו מזמינים אתכם בחום להתרשם ממגוון הנרגילות האיכותיות שלנו, שבוודאות יחזיקו לאורך זמן רב ויספקו לכם עננים גדולים, סמיכים ומצויינים.

מאמרים אחרונים

נרגילות מובילות

חמשת מותגי הנרגילה המובילים ב-2022

קרא עוד
ראש לנרגילה עם טבק

קחו שאיפה עמוקה, רגע של היסטוריה!

קרא עוד
Powered by
כלי נגישות

Powered by - Wemake

wemake whatsapp היי, צריך עזרה? אנחנו כאן 😎
Goosto - הבית לנרגילה wemake whatsapp
wemake chat היי 😊

wemake chat כיצד נוכל לעזור לך?
התחל שיחה
Powered by wemake